REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
[Polska] 12 hoteli Best Western z Polski zdobyło certyfikat jakości roku 2016 portalu TripAdvisorartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] 12 hoteli Best Western z Polski zdobyło certyfikat jakości roku 2016 portalu TripAdvisor
W tym roku po raz kolejny hotele z międzynarodowej sieci Best Western zostały wyróżnione certyfikate...
[Wrocław] Miasto dostało 12 mln zł na zazielenianie. Powstanie 7 mikro-parków na Ołbinieartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Miasto dostało 12 mln zł na zazielenianie. Powstanie 7 mikro-parków na Ołbinie
Stolica Dolnego Śląska została jednym z trzech liderów europejskiego naukowo-badawczego projektu Hor...
[Polska] Skanska zainwestuje w Business Link nawet 40 mln złotych. Powstanie 12 nowych lokalizacjiartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Skanska zainwestuje w Business Link nawet 40 mln złotych. Powstanie 12 nowych lokalizacji
Business Link i Skanska będą współtworzyć innowacyjny ekosystem w regionie Europy Środkowo-Wschodnie...
W Szklarskiej Porębie na Dolnym Śląsku zostanie otwarty 5-gwiazdkowy hotel dla gości 12+artykuł
Pokaż artykuł
W Szklarskiej Porębie na Dolnym Śląsku zostanie otwarty 5-gwiazdkowy hotel dla gości 12+
Na Dolnym Śląsku, w Szklarskiej Porębie zostanie otwarty nowy 5-gwiazdkowy hotel Platinum Adults. Ciekawostką, wyróżniającą ten obiekt jest fakt, że będzie przeznaczony dla gości powyżej 12 roku życia.
Postępują prace na budowie biurowca KREO przy ulicy Wadowickiej 12 w Krakowie [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Postępują prace na budowie biurowca KREO przy ulicy Wadowickiej 12 w Krakowie [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
W Krakowie, przy ul. Wadowickiej 12 trwa realizacja najnowszej inwestycji Ghelamco – biurowca KREO. Generalnym wykonawcą jest firma Mota-Engil Central Europe. Budynek zaprojektowany został przez krakowską pracownię architektoniczną Q-Arch Sp. z o.o. Planowane zakończenie inwestycji to luty 2023 roku.
W Polsce mamy 12 proc. pustostanów i deficyt 2 mln mieszkań. Skąd ten paradoks?artykuł
Pokaż artykuł
W Polsce mamy 12 proc. pustostanów i deficyt 2 mln mieszkań. Skąd ten paradoks?
W ciągu ostatnich 10 lat deweloperzy i inwestorzy indywidualni w Polsce oddali do użytku 1,8 mln mieszkań. Mimo to wciąż ich brakuje. Z danych Eurostatu wynika, że pod względem liczby pokoi przypadających na osobę mamy w Polsce niemal najgorszy wynik w Europie, wynoszący 1,2.
W Polsce mamy 12 proc. pustostanów i deficyt 2 mln mieszkań. Skąd ten paradoks? artykuł
Pokaż artykuł
W Polsce mamy 12 proc. pustostanów i deficyt 2 mln mieszkań. Skąd ten paradoks?
W ciągu ostatnich 10 lat deweloperzy i inwestorzy indywidualni w Polsce oddali do użytku 1,8 mln mieszkań. Mimo to wciąż ich brakuje. Z danych Eurostatu wynika, że pod względem liczby pokoi przypadających na osobę mamy w Polsce niemal najgorszy wynik w Europie, wynoszący 1,2. Średnia europejska wynosi 1,6. Żeby zmniejszyć dystans o połowę potrzebujemy w kraju dodatkowych ponad 2 mln mieszkań. Mimo że mamy 12 proc. pustostanów, jak wynika z Narodowego Spisu Powszechnego, w większości są to lokale, które nie pozwalają rozwiązać problemu.
Miliardowe inwestycje w sztuczną inteligencję dla polskich szkół. Powstanie 12 tysięcy laboratoriów AI [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Miliardowe inwestycje w sztuczną inteligencję dla polskich szkół. Powstanie 12 tysięcy laboratoriów AI [FILM]
– „Przeznaczamy miliardy złotych na laboratoria sztucznej inteligencji w ośmiu tysiącach szkół podstawowych i czterech tysiącach szkół ponadpodstawowych” – podkreślił Premier Donald Tusk podczas wydarzenia „Sztuczna inteligencja w edukacji - inwestycje i perspektywy”, w którym uczestniczyli uczniowie i nauczyciele. AI w polskiej szkole staje się rzeczywistością dzięki rządowym inwestycjom w rozwój infrastruktury oraz kompetencji cyfrowych. Dostawy specjalistycznych zestawów laboratoriów sztucznej inteligencji do placówek edukacyjnych już się rozpoczęły i potrwają do drugiej połowy lipca. Szef rządu zaapelował również do uczniów, aby korzystali z narzędzi AI w sposób odpowiedzialny, świadomy i bezpieczny. – „To Wy macie nią rządzić, nie ona Wami” - mówił szef rządu. Dlatego nie można lekceważyć zagrożeń, jakie niesie sztuczna inteligencja.
STRABAG rozpoczyna za ponad 300 mln zł budowę walcowni w Siemianowicach Śląskich dla Cognor S.A. [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
STRABAG rozpoczyna za ponad 300 mln zł budowę walcowni w Siemianowicach Śląskich dla Cognor S.A. [WIZUALIZACJE]
W Siemianowicach Śląskich STRABAG zrealizuje budowę hali produkcyjno-magazynowej walcowni kształtowników gorącowalcowanych wraz z budową obiektów towarzyszących, infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu. Umowa o wartości netto nie mniejszej niż 300 mln zł, jednakże nie większej niż 325 mln zł, pomiędzy STRABAG i Cognor S.A. została podpisana 22 maja 2023 r.
[warmińsko-mazurskie] Linia 400 kV Ostrołęka – Olsztyn za ponad 425 mln złartykuł
Pokaż artykuł
[warmińsko-mazurskie] Linia 400 kV Ostrołęka – Olsztyn za ponad 425 mln zł
Spółka Polskie Sieci Elektroenergetyczne Operator rozstrzygnęła przetarg na budowę dwutorowej linii...
GDDKiA rozbuduje odcinek DK74 w woj. lubelskim do granicy z Ukrainąartykuł
Pokaż artykuł
GDDKiA rozbuduje odcinek DK74 w woj. lubelskim do granicy z Ukrainą
Wojewoda Lubelski wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla rozbudowy ok. 14-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 74 między Hrubieszowem a przejściem granicznym w Zosinie. Ogłoszenie przetargu na wyłonienie wykonawcy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) planuje w tym roku
Rusza budowa nowego parku handlowego w woj. kujawsko-pomorskim [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa nowego parku handlowego w woj. kujawsko-pomorskim [WIZUALIZACJE]
W województwie kujawsko-pomorskim rusza budowa nowego parku handlowego. Tym razem obiekt tego typu powstanie w miejscowości Kończyce pod Chełmżą. Inwestorem jest polska spółka PKB Inwest Budowa. Partnerem w tym projekcie jest firma Scallier. Inwestycja zostanie zrealizowana w dwóch etapach.
W woj. lubelskim powstaje odcinek drogi ekspresowej S17 Zamość Wschód - Zamość Południe [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
W woj. lubelskim powstaje odcinek drogi ekspresowej S17 Zamość Wschód - Zamość Południe [FILMY]
W województwie lubelskim, we wschodniej części Polski powstaje kolejny odcinek drogi ekspresowej S17. To ponad 12-kilometrowy odcinek Zamość Wschód - Zamość Południe.
Wrocław: PSG Deweloper chce zbudować budynki hotelowe w sąsiedztwie AOWartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: PSG Deweloper chce zbudować budynki hotelowe w sąsiedztwie AOW
Trzebnicka firma przygotowuje inwestycję przy ulicy Rakietowej na Muchoborze Wielkim. Wpierw starała...
Wrocław: Deweloper chce zbudować ponad 400 mieszkań nad Oławąartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Deweloper chce zbudować ponad 400 mieszkań nad Oławą
Na kilkuhektarowym terenie przy ulicy Rakowieckiej funkcjonował w ubiegłym wieku lunapark. Warszawsk...
Pierwsza z dziewięciu mazowieckich obwodnic otwartaartykuł
Pokaż artykuł
Pierwsza z dziewięciu mazowieckich obwodnic otwarta
Mieszkańcy Lipska mogą już odetchnąć i niedługo zapomną, jak uciążliwy był ruch pojazdów przejeżdżających przez miasto. Od czwartku 28 sierpnia kierowcy jadący trasą Warszawa - Sandomierz ominą Lipsko. Dzięki Programowi budowy 100 obwodnic, z dziewięciu miast w województwie mazowieckim wyprowadzimy ruch tranzytowy.
Otworzono oferty w przetargu na budowę trzech odcinków drogi ekspresowej S8 na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Otworzono oferty w przetargu na budowę trzech odcinków drogi ekspresowej S8 na Dolnym Śląsku
37 ofert wpłynęło w przetargach na zaprojektowanie i budowę trasy pomiędzy węzłami: Kobierzyce Północ - Kobierzyce Południe, Kobierzyce Południe - Jordanów Śląski, Jordanów Śląski - Łagiewniki Zachód. Łączna długość tych trzech odcinków drogi ekspresowej S8 to 32,5 km.
Po 50 latach pociągi powrócą na kolejną linię kolejową na Dolnym Śląsku [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Po 50 latach pociągi powrócą na kolejną linię kolejową na Dolnym Śląsku [FILM]
Dolny Śląsk wyrasta na prawdziwy "Kolejowy Raj". Trwają prace nad przywróceniem ruchu pasażerskiego na kolejnych zamkniętych trasach w tej części Polski. Po 50 latach pociągi powrócą na kolejną linię kolejową na Dolnym Śląsku. Trwa rewitalizacja linii kolejowej nr 318. Samorząd Województwa Dolnośląskiego daje nowe życie Kolei Sowiogórskiej. Projekt zakłada kompleksową modernizację linii kolejowej nr 318, w jej historycznym przebiegu. Prace prowadzone są etapowo – w I etapie zrewitalizowano odcinek Bielawa Zachodnia – Bielawa Nowa (ok. 4,5 km), a obecnie trwa modernizacja trasy do Srebrnej Góry.
Rekordowy przetarg na modernizację linii kolejowej z Białegostoku do Ełku (Rail Baltica)artykuł
Pokaż artykuł
Rekordowy przetarg na modernizację linii kolejowej z Białegostoku do Ełku (Rail Baltica)
Wygodne i szybkie podróże – lokalne, jak i międzynarodowe – zapewnimy dzięki modernizacji linii kolejowej z Białegostoku do Ełku. PKP PLK S.A. ogłosiły największy, wart 6 mld zł, przetarg na wykonanie prac. Przebudowę 100 km trasy powierzymy jednemu wykonawcy, który nie będzie mógł pochodzić z tzw. „państw trzecich”. Inwestycja jest realizowana ze wsparciem unijnego instrumentu CEF „Łącząc Europę”.
[wielkopolskie] Jak będą wyglądać obwodnice Jarocina i Ostrowa Wielkopolskiegoartykuł
Pokaż artykuł
[wielkopolskie] Jak będą wyglądać obwodnice Jarocina i Ostrowa Wielkopolskiego
W poniedziałek minister transportu Sławomir Nowak poinformował, że ogłoszono przetargi na budowę obw...
REKLAMA